Poświęcenie nowoerygowanej parafii w Grudziądzu.

Opublikowano za: https://grudziadz.naszemiasto.pl/grudziadz-tak-wygladalo-poswiecenie-pierwszej-parafii/ar/c1-8525565

W Grudziądzu uroczyście poświęcono pierwszą w mieście samodzielną parafię prawosławną pw. Kazańskiej Ikony Matki Bożej.

Uroczyste poświęcenie parafii prawosławnej pw. Kazańskiej ikony Matki Bożej w Grudziądzu.

Wielkie święto prawosławnych z Grudziądza! W sobotę uroczyście funkcjonowanie rozpoczęła samodzielna prawosławna parafia w Grudziądzu.

• Dotychczas w Grudziądzu istniała filia parafii prawosławnej św. Mikołaja Cudotwórcy w Toruniu.
  • Teraz grudziądzcy prawosławni mają samodzielną parafię pw. Kazańskiej ikony Matki Bożej.

Proboszczem prawosławnej parafii w Grudziądzu jest ​ks. Aleksy Lisenkow.

Pomieszczenia prawosławnej parafii mieszczą się w kamienicy przy ulicy Armii Krajowej 20/1 w Grudziądzu.

Uroczystej ceremonii poświęcenia nowej parafii w Grudziądzu dokonał Atanazy, prawosławny biskup łódzki i poznański.

Dotychczas prawosławni z Grudziądza spotykali się w kaplicy przy ul. Cmentarnej.

Piotr Bilski 31 października 2021, 11:43