W niedzielę 19 kwietnia 2026 roku, po zakończeniu Liturgii Świętej, przy Parafii Prawosławnej w Bielsku-Białej odbył się Paschalny Piknik Rodzinny, który zgromadził bardzo licznie parafian oraz gości. Wydarzenie stało się pięknym świadectwem wspólnoty, radości ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz potrzeby bycia razem.
Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja – na pikniku pojawiło się bardzo wielu uczestników, całe rodziny, dzieci, wszyscy niezależnie od wieku. Swoją obecnością zaszczyciła również Przewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Dorota Piegzik-Izydorczyk, co było szczególnym wyróżnieniem.
Na uczestników czekało wiele atrakcji oraz bogata oferta kulinarna. Można było skosztować pieczonej karkówki, kiełbasek oraz szaszłyków, jednak bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjnie pieczona świnia, która stała się kulinarną wizytówką wydarzenia.
Nie zabrakło także domowych potraw przygotowanych przez parafian – stoły uginały się od różnorodnych sałatek, wypieków i słodkości. Ta wspólna uczta była nie tylko okazją do posilenia się, ale przede wszystkim do spotkań, rozmów i budowania relacji.
W programie pikniku znalazły się liczne gry i zabawy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dużo radości dostarczyły wspólne konkurencje, takie jak skakanie w workach czy układanie słów z liter znajdujących się na bluzkach uczestników. Dzieci chętnie grały w piłkę nożną, badmintona oraz rzutki, jednak największym powodzeniem cieszyła się trampolina, która przez cały czas była oblegana przez najmłodszych.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich parafian za zaangażowanie, pomoc w organizacji oraz przyniesione potrawy a także wsparcie finansowe. To dzięki wspólnemu wysiłkowi możliwe było stworzenie tak wyjątkowego wydarzenia.
Szczególne wyrazy wdzięczności należą się panom: Viacheslavowi Mozhar, Iuriiemu Labiak oraz Andriiowi Andriushchenko, których wkład i pomoc były nieocenione.
Paschalny Piknik Rodzinny po raz kolejny pokazał, jak wielką siłę ma wspólnota i jak ważne są takie chwile spędzane razem – w radości, wierze i wzajemnej bliskości. Tegoroczne spotkanie było już trzecim takim wydarzeniem, które na dobre wpisało się w kalendarz parafialnych inicjatyw i stało się piękną, żywą tradycją naszej wspólnoty.
Niech radość Zmartwychwstania Pańskiego, którą wspólnie przeżywaliśmy, umacnia nas na co dzień i prowadzi ku jeszcze głębszej jedności.
Chrystus Zmartwychwstał – i tę radość staraliśmy się dzielić nie tylko w świątyni, ale także we wspólnym spotkaniu, rozmowie i byciu razem.



























