Zakończenie roku szkolnego w krakowskiej parafii

16 czerwca 2024 r., w VII niedzielę po Wielkanocy i dzień pamięci Ojców I Soboru Powszechnego, w punkcie katechetycznym krakowskiej parafii Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy odbyło się zakończenie roku szkolnego. Tego dnia Świętej Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy, biskup Łódzki i Poznański. Koncelebransami Władyki byli duchowni krakowskiej parafii.

Po Liturgii Władyka Atanazy odprawił molebien dziękczynny i zwrócił się do obecnych z arcypasterskim słowem. Jego Ekscelencja zauważył, że okres od Wniebowstąpienia Pańskiego do święta Pięćdziesiątnicy jest okresem oczekiwania, podczas którego powinniśmy zastanowić się nad naszą wiarą, sprawdzając, czy postępujemy zgodnie z nauką Cerkwi.

Potem chór krakowskiej parafii wystąpił z małym koncertem, wykonując pieśni liturgiczne, które śpiewał przed miesiącem na Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej, gdzie zdobył II miejsce. Na zakończenie, chór dziecięcy zaśpiewał paschalną pieśń opartą na wierszach św. Mikołaja Serbskiego.

Po nabożeństwie, dla dzieci i rodziców na parafialnym dziedzińcu został zorganizowany piknik, a w piwnicach odbyła się zabawa z rozmaitymi grami i wesołymi konkursami.

Tekst: ks. Włodzimierz Mutin

Foto: Viktoria Rogova i Tomasz Solorz