Czas na grillowanie.

Czas na grillowanie.

Maj to miesiąc, który niesie ze sobą mnóstwo radości i optymizmu. Przyroda budzi się do życia, a my zyskujemy nową energię i motywację do realizacji różnorodnych przedsięwzięć. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym okresie postanowiliśmy kontynuować naszą tradycję organizowania pikników. Te spotkania stały się już nieodłącznym elementem kalendarza i są wyczekiwane przez dzieci i ich opiekunów. Do pikników dołączyła Młodzież Bractwa Prawosławnego w Łodzi oraz zaproszone rodziny zastępcze.

Z błogosławieństwa Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Atanazego Ośrodek Miłosierdzia „Eleos” kontynuował piknikowe spotkania również w maju tego roku. Podczas pikników staramy się stworzyć atmosferę pełną radości i zabawy. Dzieci miały okazję wziąć udział w licznych grach i zabawach na świeżym powietrzu, co pozwoliło im na chwilę zapomnieć o codziennych zmartwieniach i cieszyć się beztroskim dzieciństwem.

Nasze pikniki to nie tylko czas zabawy, ale także okazja do integracji. Rodziny zastępcze mają możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości, co często owocuje dalszą współpracą i wzajemnym wsparciem. Chcemy, aby te spotkania były czasem budowania relacji i wzmacniania więzi zarówno między dziećmi, jak i dorosłymi. Wierzymy, że nasze pikniki są nie tylko formą spędzenia wolnego czasu, ale również ważnym elementem wsparcia dla dzieci i rodzin zastępczych. Bardzo chętnie spotykamy się w gronie pełnym radości, śmiechu i wspólnej zabawy.

Na Dzień Dziecka podarowaliśmy dzieciom kule dmuchane. Pierwsze chwile były pełne entuzjazmu i ekscytacji. Dzieci z zapałem zaczęły wymyślać różnorodne gry i zabawy, wykorzystując nowe gadżety. Zabawa była spontaniczna i kreatywna, a pomysłowość dzieci nie miała granic. Wspólne śmiechy i okrzyki radości rozbrzmiewały w powietrzu, a uśmiechy nie znikały z ich twarzy. W trakcie zabawy okazało się, że koła dmuchane są nie tylko źródłem radości, ale także doskonałym narzędziem do rozwijania umiejętności motorycznych i pracy zespołowej. Oprócz kul urządziliśmy piknik z pizzą i słodyczami – najbardziej wymarzonym jedzeniem dzieci.

Dla dzieci z Domu Dziecka to nie tylko czas wypełniony zabawą, ale również poczucie, że są ważne i kochane. Każdy uśmiech, każdy wybuch radości był dla nas najpiękniejszą nagrodą i dowodem na to, że nasz wysiłek miał sens. Planujemy kontynuować takie inicjatywy, aby każdy podopieczny z Domu Dziecka miał okazję doświadczyć beztroskiej radości i ciepła, które są nieodłącznym elementem szczęśliwego dzieciństwa.

Oprócz tego, w maju podarowaliśmy dla Domów Dziecka szklanki, tace obrotowe, tace drewniane, głębokie miski szklane i inne naczynia.  W maju pamiętaliśmy o rodzinach w potrzebie (polskich i ukraińskich), regularnie pomagając im produktami spożywczymi: (sery, olej, makaron, ciastka, herbata, mąka, konserwy, pomarańcze itd.). Jak zwykle świadczyliśmy także usługi tłumaczeniowe w różnych urzędach, instytucjach pomocy, szkołach itd.

Z całego serca dziękujemy ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do tych akcji!  Spełniajmy marzenia Dzieci! Tak niewiele potrzebują!

tekst i foto: redakcjalp