Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej

14-15 marca 2024 roku w Białymstoku odbyły się eliminacje III etapu Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Do finału dostała się uczennica Punktu Katechetycznego działającego przy częstochowskiej Parafii Prawosławnej – Aleksandra Wołowiecka.

Aleksandra uzyskała tytuł Laureata tegorocznej Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej w Polsce, której tematem było: “Stulecie autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Rys historyczno-kanoniczny“.

Jest to niezwykłe osiągnięcie Uczennicy, która przyjechała z rodziną do Częstochowy podczas emigracji z Ukrainy, a poznając historię Kościoła prawosławnego w Polsce wzięła udział w Olimpiadzie z tak wielkim sukcesem! Brawo!

Niech Dobry Bóg błogosławi na dalsze naukowe osiągnięcia dla Aleksandry, a także jej Rodzicom za wychowanie i wocerkowlenije.

Patronat nad Olimpiadą objęli:

• Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Katedra Teologii prawosławnej na Uniwersytecie w Białymstoku