Budowa cerkwi tymczasowej w Bielsku-Białej

Budowa cerkwi tymczasowej w Bielsku-Białej

Za nami bardzo intensywny czas przy budowie cerkwi tymczasowej w Bielsku-Białej. W bieżącym tygodniu w pracach wzięły udział dwie ekipy, które przy pomocy naszych parafian wykonały ogromną pracę. Udało się ustawić całą konstrukcję cerkwi, w znaczej mierze ją odeskować, wstawić wszystkie drzwi, a także rozpocząć prace przy przykryciu obiektu membraną aby następnie położyć blachę.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy Każdemu kto przyczynił się do tak wielkiego dzieła jakim jest budowa świątyni prawosławnej. Szczególne podziękowania należą się Panom Zenonowi oraz Maciejowi Cader wraz z pracownikami oraz ekipie z Zaścianek bez których nie bylibyśmy w stanie wykonać tak wielu prac. Dziękujemy również Panu Wiktorowi z firmy Burian za wsparcie przy transporcie materiałów na działkę, wszystkim zangazującym się fizycznie w pracę parafianom a także wszystkim Paniom które w tych dniach przygotowywały przepyszne posiłki. 

Przed nami kolejne etapy budowy. Zachęcamy wszystkich, którzy dysponują czasem do pomocy. Każda para rąk do pracy powoduje, że jesteśmy coraz bliżej celu. 

Budowa świątyni wiąże się również z wydatkami. Mimo odzyskania wielu materiałów z rozbiórki jesteśmy zmuszeni do ponoszenia wielu kosztów m.in. na całą instalację elektryczną, żyrandole, membrany, folie paroprzepuszczalne czy też płyty OSB. Są to ogromne wydatki, dlatego w tym miejscu ponownie ośmielamy się prosić o ofiary na budowę naszej świątyni. Wszystkim, którzy wspierają nasze dzieło ogromnie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie.

Jeżeli ktoś chciałby w inny sposób wesprzeć naszą niewielką wspólnotę zachęcamy do kontaktu z proboszczem pod numerem telefonu 508 221 775.

nr rachunku: 66 1240 6449 1111 0011 2746 7819