Spotkanie Pańskie w Częstochowie

Uroczystości liturgiczne święta Spotkania Pańskiego w częstochowskiej świątyni prawosławnej rozpoczęły się już w przededniu święta (14.02) nabożeństwem całonocnego czuwania, podczas którego zostały poświęcone i rozdane świece dla obecnych wiernych. Po nabożeństwie odbył się Sakrament Spowiedzi.

W dzień święta (15.02) o godzinie 9.00 została odprawiona Boska Liturgia. Po odczytanej perykopie ewangelicznej o. Marcin Bielawski zwrócił się do wiernych ze słowem homilii. Kapłan przybliżył historyczny aspekt święta, a także opowiedział zebranym wiernym o cerkiewnych świecach oraz wspomniał, że święto Spotkania Pańskiego to także Światowy Dzień Młodzieży Prawosławnej.

Na koniec nabożeństwa kapłan dokonał poświęcenia świec na środku cerkwi oraz w sklepiku cerkiewnym.

Pozdrawiając wszystkich obecnych wiernych, przy całowaniu krzyża o. Marcin rozdał parafianom świece gromniczne, aby posłużyły w domowych modlitwach.

S prazdnikom!

zdjęcia: Zhanna Volovecka