Pierwsza Liturgia Święta na działce parafii w Bielsku-Białej

Pierwsza Liturgia Święta na działce parafii w Bielsku-Białej

Za nami kolejne historyczne wydarzenie w życiu parafii w Bielsku-Białej. W dniu dzisiejszym, 13 sierpnia 2023 roku, sprawowana była pierwsza Liturgia Święta na działce, na której w najbliższym czasie, jak Dobry Bóg błogosławi, stanie prawosławna świątynia.

Niezmiernie cieszy fakt, że niedzielne nabożeństwo zebrało liczną grupę wiernych, na które przybyli również reporterzy TVP Katowice przygotowując krótki materiał o społeczności prawosławnej Podbeskidzia.

Podczas Liturgii odczytany został fragment Ewangelii mówiący nam, że musimy mieć silną, niezachwianą wiarę. Wiara ta powinna być w naszych sercach i jednocześnie przejawiać się w czynach, ponieważ “wiara bez uczynków jest martwa”.

Na zakończenie nabożeństwa ze słowem do zebranych zwrócił się proboszcz, o. Michał Kuryło. Podziękował on wszystkim, dzięki którym dzieło budowy cerkwi prawosławnej w Bielsku-Białej zaczyna się ziszczać. Dzieło, które zostało zapoczątkowane ponad 5 lat temu przez o. Mikołaja Dziewiatowskiego z Sosnowca, kontynuowane następnie przez o. Marcina Bielawskiego z Częstochowy. W swoim słowie o. Michał wyraził wdzięczność wszystkim, którzy wspierają budowę zarówno swoją modlitwą jak i przekazywanymi ofiarami.

Ostatnim akcentem niedzielnej Liturgii Świętej było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.
Kolejne nabożeństwo sprawowane będzie 19 sierpnia w dzień święta Przemienia Pańskiego w Kościele Trójcy Przenajświętszej na zakończenie którego będziemy święcić owoce.

Ofiary na dzieło budowy cerkwi w Bielsku-Białej przekazywać można na konto parafii: 66 1240 6449 1111 0011 2746 7819

https://katowice.tvp.pl/71992345/w-bielsku-bialej-postanie-cerkiew-prawoslawna