Jednodniowy obóz roboczy BMP Diecezji Łódzko-Poznańskiej w Częstochowie

Jednodniowy obóz roboczy BMP Diecezji Łódzko-Poznańskiej w Częstochowie

12 sierpnia 2023 roku z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego w Częstochowie odbył się jednodniowy obóz roboczy młodzieży Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej.

25-osobowa grupa młodzieży z poszczególnych miast diecezji (i nie tylko): na czele z ks. Adamem Weremijewiczem z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa, Białegostoku oraz z Częstochowy zebrała się w częstochowskiej cerkwi o godzinie 10.00 na molebnu przed przystąpieniem do prac.

Praca młodych, pełnych chęci do pomocy ludzi polegała na porządkowaniu placu budowy domu parafialnego. Zostały ułożone resztki cegieł z rozbiórki poddasza na jednym miejscu, uprzątnięty plac budowy z pozostałości innych rozbiórek oraz w drugiej części podwórka parafialnego zostały pokarczowane krzaki i małe drzewka, które zarastały podwórko samoistnie.

Ojciec Marcin Bielawski proboszcz częstochowskiej parafii dziękuje z głębi serca młodzieży i ich rodzicom za nieocenioną pomoc i ofiarność, z której śmiało można brać przykład nawet dla “starszej młodzieży”.

Spasi Hospodi!

zob: https://czestochowa.cerkiew.pl/20230812-jednodniowy-oboz-roboczy-bmp-diecezji-lodzko-poznanskiej

tekst i zdjęcia: ks. Marcin Bielawski