Postęp prac remontowych domu parafialnego w Częstochowie (17.07.2023)

Postęp prac remontowych domu parafialnego w Częstochowie (17.07.2023)

Po roku ciężkich zmagań generalnego remontu domu parafialnego w Częstochowie, specjaliście właśnie rozpoczynają kolejny etap i jest to demontaż starego dachu.

Dziękować Temu, Który Swoją Prawicą z Ołtarza Niebiańskiego błogosławił na to, aby budynek, w którym nikt nie mieszkał i ulegał degradacji dostał nowe życie, dla Duchowej Rodziny Parafii Prawosławnej w Częstochowie remont odbywa się wielkimi krokami.

W ostatnim miesiącu i połowie miesiąca lipca pracownicy ukończyli murowanie ścian na parterze oraz na 1 piętrze budynku.

To dzięki modlitwie i wsparciu finansowym Ludzi Dobrej Woli niemalże z całej Polski i z zagranicy pomagających nieustannie w dziele remontu domu parafialnego – jest on realizowany.

Spasi Was Hospodi! Za trud pracownikom, za pomoc wiernym i sympatykom, za modlitewne wsparcie!

Przed parafią najtrudniejsza część remontu -> zostanie zdemontowany stary dach, ściany zewnętrzne poddasza, wylany i oparty na całym budynku nowy, ostatni żelbetonowy strop, wymurowanie nowych zewnętrznych ścian poddasza, wykonanie okien w ścianach, wykonanie opaski, a całość przykryta zostanie nowym dachem. Prace te należy wykonać precyzyjnie i z wielką ostrożnością.

Probosz parafii ks. Marcin Bielawski prosi o modlitewne wsparcie, aby w tym roku 2023 udało się “zamknąć” budynek nowym dachem i całość poważnych prac zakończyć.

Można także wesprzec finansowo dzieło remontu domu parafialnego na nr konta parafii:
PL 56 1050 1142 1000 0005 0256 8033