Choinka parafialna w Częstochowie

Choinka parafialna w Częstochowie

15 stycznia 2023 roku w częstochowskiej świątyni odbyła się choinka parafialna dla dzieci i młodzieży.

W wydarzeniu wzięli udział częstochowscy parafianie wraz ze swoimi dziećmi, a specjalnym Gościem był Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie Pan Andrzej Szostek.

O godzinie 17.00 rodzice wraz z dziećmi zebrali się w świątyni, aby wysłuchać pięknych kolęd i wierszyków w wykonaniu chóru dziecięcego. Kolejnym punktem programu był występ chóru parafialnego, który w swoim wykonaniu oczarował zebranych wychwalaniem Boga.

Po wysłuchaniu przepięknego śpiewu chórów parafialnych o. Marcin Bielawski wywołał wszystkich uczniów Punktu Katechetycznego, którzy wzięli udział w konkursie Kartki Świątecznej 2022. Wszystkie wykonane prace zostały ocenione ex aequo, a nagrody rozdał Czcigodny Gość wydarzenia Pan Dyrektor Szkoły Andrzej Szostek.

Po rozdaniu nagród, wszyscy zebrani oczekiwali na kolejnego zacnego gościa… Mikołaja ze śnieżynką, który przyjechał specjalnie do częstochowskich dzieci, aby rozdać prezenty. Prezenty dostało każde dziecko, a nawet ci starsi, którzy w minionym roku byli bardzo grzeczni.

Nie zabrakło wspólnego kolędowania i wielkich uśmiechów na twarzach dzieci i rodziców.

Ojciec Marcin podziękował wszystkim zebranym za obecność i pozdrawiając, życzył, aby każdy zaniósł do swego domu radość Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa.

zdjęcia: m. Zofia Bielawski, lektor Michał Koper, Matvei Tcaci, Paweł Hrynaszkiewicz