Łódzkie BMP z wizytą w Piotrkowie Trybunalskim

Łódzkie BMP z wizytą w Piotrkowie Trybunalskim

11 grudnia 2022 roku bractwowicze z  Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Łodzi odwiedzili parafię prawosławną w Piotrkowie Trybunalskim.

Przybyła młodzież uczestniczyła w Boskiej Liturgii sprawowanej przez proboszcza piotrkowskiej parafii pw. Wszystkich Świętych – ks. Jana Jakimiuka oraz wikariusza ks. Michała Kuryło. Ogromną radością jest fakt, iż przybyli bractwowicze licznie uczestniczyli w sakramentach spowiedzi oraz Eucharystii.
Po Liturgii Świętej łódzka młodzież wraz z miejscowymi bractwowiczami udała się do domu parafialnego, aby się ogrzać i posilić. Był to niezwykle cenny czas na wzajemne poznanie się, wymianę doświadczeń oraz przekazanie pozdrowień w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.  Podczas śniadania ks. Jan Jakimiuk skrupulatnie opowiedział historię parafii, od jej tworzenia w XVIII wieku aż po dzień dzisiejszy.

Po ogrzaniu się przy ciepłej herbacie i rozmowach nadszedł czas na kolejny punkt niedzielnego dnia. Młodzież udała się na spacer po zaśnieżonym Piotrkowie. Podczas zwiedzania miasta i jego zabytków łódzcy bractwowicze mieli okazję ujrzeć budynki w których kiedyś w XVIII i XIX wieku mieściły się prawosławne kaplice.

Inicjatywy wzajemnego odwiedzania się młodzieży w ich parafiach są niezwykle pozytywne, budujące wzajemne relacje i nowe doświadczenia, a przede wszystkim świadczą o ciągłym rozwoju diecezji łódzko-poznańskiej.

tekst i foto: bractwowicze