Łódzki ELEOS

Łódzki ELEOS

I nasza cegiełka…

„Żadna pora roku nie mija tak szybko jak lato” – często słyszymy od dzieci. W tych słowach jest dużo prawdy. Dorosłym osobom tak samo szybko mija urlop. Każdy okres w naszym życiu ma swoje zalety. Rok szkolny to czas nowych wyzwań, przyjaźni i sukcesów, czas nowych możliwości i zadań.

W sierpniu wolontariusze Ośrodka „Eleos” kontynuowali akcje pomocy w kilku miejscach w Łodzi. Z błogosławieństwa Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Atanazego przed rozpoczęciem roku szkolnego wsparliśmy Domy Dziecka oraz dzieci z Ukrainy przyborami szkolnymi: zeszyty, farby, pędzle, kredki, ołówki, plastelina, bloki techniczne i rysunkowe itd. Dzieci nie zawsze chętnie wracają do szkoły, ale z wielką przyjemnością rozpakowują akcesoria szkolne napełniając nimi nowe plecaki. Mamy ogromną nadzieję, że nasza niewielka cegiełka doda pociechom motywacji oraz zapału do kolejnego roku nauki szkolnej.

Ośrodek „Eleos” regularnie dostarcza dzieciom z Domów Dziecka owoce (mandarynki, arbuzy, melony, jabłka, banany itd.) i słodycze (cukierki, ciasta, ciasteczka, wafelki, landrynki, herbatniki, biszkopty, kakao itd.). Dla dzieci owoce i słodycze to dodatkowa „atrakcja”, zawsze wywołująca uśmiech i poprawiająca nastrój. Owoce i słodycze są „atrakcją”, ponieważ nie zawsze goszczą w diecie dzieci.

W sierpniu podjęliśmy kilka nowych działań. Ośrodek „Eleos” dofinansował wózek inwalidzki dla osoby starszej oraz przekazał do szpitala wojskowego na Ukrainie potrzebne dla rannych żołnierzy T-shirty i skarpety.

 Wolontariusze Ośrodka „Eleos” w tym miesiącu aktywnie przyłączyli się również do akcji poszukiwania rodzin zastępczych, świadczyli także usługi tłumaczeniowe w centrach wsparcia.

Pomaganie innym sprawia wiele radości i satysfakcji. Bezinteresowna pomoc, najmniejszy akt dobroci nie tylko zmienia otaczający nas świat, ale nam samym daje szansę stać się odrobinkę lepszymi.

Z całego serca dziękujemy ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do akcji w tym miesiącu!

m. Zoja Kuca