Niedziela Palmowa w łódzkiej Katedrze

Wieczorem w sobotę 16 kwietnia, w Katedrze p.w. Św. Aleksandra Newskiego w Łodzi Ordynariusz Diecezji, Jego Ekscelencja Biskup Atanazy, przewodniczył nabożeństwu Całonocnego Czuwania. Władyka poświęcił przygotowane palmy, które później zostały rozdane wiernym.

Niedzielny poranek rozpoczął się celebracją Boskiej Liturgii o godz. 8.00 w cerkwi p.w. Św. Olgi. Sprawował ją o. Adam Weremijewicz a o. Jerzy Wodopianow spowiadał wiernych.

Druga Boska Liturgia tego świątecznego dnia odbyła się w cerkwi Katedralnej w Łodzi, przy ulicy Kilińskiego. Podczas nabożeństwa, sprawowanego pod przewodnictwem Jego Ekscelencji został nagrodzony protodiakoństwem katedralny Ojciec Diakon Aleksander Żytnik.

Przez cały świąteczny dzień wierni spotykali się przed naszymi świątyniami, by wymienić wzajemnie słowa życzeń oraz zaczerpnąć informacji nt. wszystkich pozostałych celebracji nabożeństw Wielkiego Tygodnia.

tekst i foto: redakcjalp