Pomoc humanitarna dla Ukrainy – Piotrków Trybunalski

Parafia Prawosławna w Piotrkowie Trybunalskim włączyła się do pomocy humanitarnej dla ludności ukraińskiej doświadczonej okropieństwem wojny.

Od soboty 26 lutego 2022 roku w Centrum Kultury Prawosławnej w Piotrkowie Trybunalskim trwa zbiórka najpotrzebniejszych artykułów do życia dla tych, którzy pozostali w swojej ojczyźnie.

Dzięki ofiarności mieszkańców, jakiej doświadczyliśmy przez ostatnie dni, w środę 2 marca 2022 roku udało się nam wysłać pierwszy transport pomocy humanitarnej na Ukrainę. Zebrane w Piotrkowie artykuły przekazane zostały najbardziej potrzebującym za pośrednictwem tamtejszej Cerkwi Prawosławnej. Transport udało się zorganizować przy pomocy lokalnych przedsiębiorców oraz przede wszystkim dzięki ofiarodawcom za co w tym momencie serdecznie z całego serca dziękujemy.

Zwracamy się z prośbą o dalszą tak serdeczną i energiczną pomoc. Nadal prowadzimy zbiórkę wszystkich najpotrzebniejszych artykułów niezbędnych do życia, jakie znów planujemy wysłać na Ukrainę. Poszukujemy również pokoi czy też mieszkań w Piotrkowie i okolicach dla tych, którzy szukają u nas w kraju schronienia dla swoich dzieci i siebie.

Wszystkie informacje o sposobach pomocy znaleźć można na profilu Facebook:
„Parafia Prawosławna w Piotrkowie Trybunalskim”.

Spasi Hospodi !

tekst i foto: diakon Michał Kuryło