Święto Młodzieży Prawosławnej w Łodzi

Dziś, 13 lutego po Liturgii w pierwszą niedzielę Przedpościa (niedziela o celniku i faryzeuszu) w parafii Aleksandra Newskiego w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie Bractwa Młodzieży Prawosławnej pod przewodnictwem ks. prot. Adama Weremijewicza. Z racji trwających Światowych Dni Młodzieży Prawosławnej w związku ze zbliżającym się wielkim świętem Spotkania Pańskiego, na spotkanie przybył specjalnie zaproszony gość, Jego Ekscelencja Atanazy, ordynariusz diecezji łódzko-poznańskiej. Bratczykowie mieli unikalną okazję osobiście zadać dowolne pytania naszemu arcypasterzowi. Władyka Atanazy z wielką przyjemnością podzielił się z młodzieżą swoją wiedzą nt. prawosławnej duchowości. Spotkanie trwało ponad dwie godziny. Słuchając władyki Atanazego zajadaliśmy się pysznym ciastem i pizzą. Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Łodzi serdecznie dziękuje Władyce Atanazemu za tak ciepłe przyjęcie i poświęcony dla nas czas.