Paschalna Pielgrzymka BMP na św. Górę Grabarkę

Paschalna Pielgrzymka BMP na św. Górę Grabarkę

W dniach 28-30 maja 2021 roku na świętej Górze Grabarce odbyła się 42 Paschalna Pielgrzymka Bractwa Młodzieży Prawosławnej.

Uroczystego otwarcia Pielgrzymki dokonał zwierzchnik naszej cerkwi – Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa, Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski, który w piątkowy wieczór celebrował Paschalną Wieczernię i Poświęcenie Wody. Po nabożeństwie młodzież spotkała się przy ognisku na wieczorze integracyjnym.

Drugi dzień Pielgrzymki rozpoczął się od Św. Liturgii, którą sprawował arcybiskup bielski Grzegorz w asyście duchownych opiekunów młodzieży. Po Liturgii i śniadaniu pielgrzymi spotkali się na polu namiotowym na tradycyjnym wydarzeniu – „Sto pytań do…”, gdzie hierarchowie naszej cerkwi i duchowni odpowiadali na nieraz trudne pytania młodzieży. Po obiedzie przyszedł czas na spotkania w grupach tematycznych i warsztatach. Dzień sobotni zakończyło nabożeństwo wieczorne, a w nocy była sprawowana Święta Liturgia.

Z błogosławieństwa ordynariusza naszej diecezji, Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Atanazego, Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego w Majowej Pielgrzymce wzięła udział młodzież z Łodzi, Krakowa i Radomia wraz ze swymi opiekunami duchownymi – ks. Adamem Weremijewiczem i ks. Jarosławem Antosiukiem.

Tekst: ks. Jarosław Antosiuk
Zdjęcia: archiwum BMP DŁ-P

Więcej o pielgrzymce: https://www.orthodox.pl/paschalna-pielgrzymka-mlodziezy-na-sw-gore-grabarke-2/

Fotorelacja: https://www.facebook.com/aleksander.wasyluk