Akafist w Pabianicach

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Biskupa łódzkiego i poznańskiego Atanazego, staraniem Katedralnej Parafii św. Aleksandra Newskiego oraz prawosławnych wiernych z Pabianic, na czele z p. Raisą Łoś wraz z rodziną, w dniu 25 września b.r. w pabianickim Kościele Starokatolickim przy ul. Targowej 21, miało miejsce prawosławne nabożeństwo – Akatyst do Bogurodzicy.

Zebrani wierni oraz przybyli z Łodzi duchowni rozpoczęli celebrację wspólnej modlitwy o godz. 9.00, po którym wszyscy spotkali się na okolicznościowej herbatce przy samej świątyni.

Jednoczące wszystkich prawosławne nabożeństwa odbywają się w tym miejscu w każdą ostatnią sobotę miesiąca i dzięki uprzejmości Mariawitów możemy sprawować prawosławne modlitwy także w tym pięknym mieście z myślą o wszystkich, którzy z najprzeróżniejszych powodów nie są w stanie być obecni na służbach w Katedrze w Łodzi każdej niedzieli.

Gorąco zachęcamy wszystkich do tego kościoła w każdą ostatnią sobotę miesiąca na wspólne modlitwy prawosławne oraz zalecamy propagowanie tradycji takich modlitewnych spotkań.

Bóg zapłać organizatorom oraz osobom zaangażowanym w realizację tej cennej idei, życzymy wszystkim dobrego zdrowia i obfitych łask Bożych.

tekst i foto: redakcjalp