Z A P R O S Z E N I E

NA ŚWIĘTO KATEDRY PRAWOSŁAWNEJ W ŁODZI,

ŚWIĘTEGO RÓWNEGO APOSTOŁOM KSIĘCIA ALEKSANDRA NEWSKIEGO

Mamy wielki zaszczyt zaprosić wszystkich wiernych i ich przyjaciół na świąteczne nabożeństwa Całonocnego Czuwania i Boskiej Liturgii z okazji zbliżającego się katedralnego święta Patrona głównej prawosławnej świątyni w mieście Łódź – cerkwi p.w. Świętego Księcia ALEKSANDRA NEWSKIEGO. Jest to Katedra Prawosławnego Biskupa łódzkiego i poznańskiego, Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego ATANAZEGO.

Tegoroczne centralne uroczystości katedralne rozpoczną się 11 września b.r. sobotnim wieczornym Całonocnym Czuwaniem a dopełni je Boska Liturgia w niedzielę 12 września. Zaplanowany jest przyjazd hierarchów – Jego Ekscelencji Arcybiskupa JERZEGO, Prawosławnego Ordynariusza Diecezji wrocławsko-szczecińskiej i Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego oraz Jego Ekscelencji Grzegorza, Arcybiskupa Bielskiego.

Porządek świątecznych nabożeństw w Łodzi:

Sobota – 11 września 2021 roku:

17.00 – Całonocne Czuwanie

Niedziela – 12 września 2021 roku:

9.15 – powitanie Hierarchów

9.30 – świąteczna Boska Liturgia wraz z Krestnym Chodem (uroczystą procesją) wokół Katedry św. Aleksandra Newskiego

Po uroczystościach serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników na parafialny piknik przy Katedrze św. Aleksandra, który przygotuje nasza Parafia.

Kancelaria i kler Katedry w Łodzi.