Krzyż prawosławny w Bielsku-Białej

9 października 2021 roku w Kościele Świętej Trójcy przy ul. Sobieskiego 10a w Bielsku-Białej odbyła się prawosławna Święta Liturgia.

Swoją obecnością społeczność prawosławną w Bielsku-Białej zaszczycili: gospodarz – proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej – ks. Józef Oleszko, Pan Adam Ruśniak – zastępca Prezydenta Miasta Bielsko-Białej, a także Pan Wiesław Maj – Naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej w Bielsku-Białej.

Był to niewątpliwie ważny dzień dla wyznawców prawosławia na tych terenach, bowiem po nabożeństwie, wszyscy udali się na cmentarz, aby tam z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego dokonać poświęcenia krzyża prawosławnego.

Krzyż został usytuowany na cmentarzu z inicjatywy parafian, aby upamiętnić wyznawców prawosławia, którzy tam spoczywają.

Po poświęceniu krzyża, ksiądz Marcin Bielawski podziękował wszystkim zgromadzonym za modlitwę oraz starania dotyczące finalizacji inicjatywy dla Władz Miasta Bielsko-Białej, a także dla parafian w szczególności dla pana Aleksandra Kornijczuka za wyjątkowe zaangażowanie w organizację i koordynację tego przedsięwzięcia.

Następnie, dzięki uprzejmości księdza Józefa, wszyscy udali się do domu parafialnego na poczęstunek przygotowany przez parafian.

tekst i foto: ks. Marcin i m. Zofia Bielawscy