Częstochowskiej Ikony Bogurodzicy i molebien na Nowy Rok szkolny

W ostatnią niedzielę sierpnia Matka Cerkiew wspomina pamięć częstochowskiej ikony Bogurodzicy – Patronki parafii prawosławnej w Częstochowie.

Podczas Świętej Liturgii po odczytaniu perykopy ewangelicznej ksiądz proboszcz Marcin Bielawski zwrócił się do wiernych ze słowem homilii. Ojciec Marcin zaznaczył jak ważną rolę pełni Boża Rodzicielka w dziele zbawienia człowieka. Kapłan podkreślił, że wszyscy zwracają się do Matki Bożej słowami: “Preswiataja Bogorodice, Spasi nas”, co oznacza nieograniczone zaufanie w Matczyną miłość, aby ta zaowocowała wstawiennictwem Najświętszej Marii Panny u Jej Syna za każdego człowieka.

Pod koniec nabożeństwa wierni pokłonili się Częstochowskiej Ikonie Bogurodzicy.

Po Świętej Liturgii odbył się także molebien za nauczycieli oraz uczniów, którzy od września rozpoczną zmagania z Nowym Rokiem szkolnym 2021/2022.

tekst i foto: ks. Marcin Bielawski