Piknik parafialny w Sosnowcu

9 czerwca  odbyło się zakończenie roku szkolnego dla dzieci uczęszczających na zajęcia religii w sosnowieckiej parafii.

Łódź: Parafialny wyjazd rekreacyjno-integracyjny

W dniach 31 maja – 2 czerwca odbył się parafialny wyjazd rekreacyjno-integracyjny z Łodzi do Jeleniej Góry. Zgodnie z ukształtowaną już od kilku lat tradycją grupa parafian składająca się z kilku rodzin wraz z duchowieństwem łódzkiej katedry spędziła trzy dni w uroczym klimacie Zachodnich Sudetów.

Ku czci śww. Męczenników ziemi Chełmskiej i Podlaskiej

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca – w tym roku była to niedziela o ślepcu – wierni Cerkwi prawosławnej w Polsce zebrali się w Chełmie, aby oddać cześć Św. Męczennikom i podziękować za to, że swoją niezachwianą wiarą, odwagą i miłością do Wszechmogącego Boga walczyli o święte prawosławie.

Koncert w Piotrkowie Trybunalskim

25 maja 2019 roku  cerkiew  prawosławna p.w. Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim została wypełniona do ostatniego miejsca. Przyczyną tego był koncert muzyki cerkiewnej zorganizowanej przez parafię prawosławną oraz Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim.

XL Majowa Pielgrzymka Młodzieży

W dniach 24-26.05.2019 r. odbyła się jubileuszowa XL Ogólnopolska Pielgrzymka Młodzieży Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę. W wydarzeniu brała udział delegacja z naszej diecezji.

Konferencja duchowieństwa Diecezji Łódzko-Poznańskiej

28 maja 2019 roku w Diecezjalnym Centrum Kultury Prawosławnej w Radomiu odbyła się doroczna Konferencja Duchowieństwa Diecezji Łódzko-Poznańskiej.

Święto parafialne w Kielcach

W V Niedzielę po Wielkanocy, Niedzielę o samarytance, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Biskup Atanazy odwiedził prawosławną społeczność w Kielcach. W tym dniu prawosławni wyznawcy miejscowej wspólnoty obchodzili także pamięć swojego niebiańskiego Patrona – Św. Mikołaja Cudotwórcy.

Święto przeniesienia relikwii św. Mikołaja w Białymstoku

22 maja w dniu święta przeniesienia relikwii św. Mikołaj Cudotwórcy z Miry Licyjskiej do Bari, będącego świętem białostockiej katedry, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jakub, Arcybiskup Białostocki i Gdański przewodniczył św. Liturgii i całonocnemu czuwaniu. W świątecznych uroczystościach uczestniczyli także Ich Ekscelencje biskupi: łódzki i poznański Atanazy oraz supraski Andrzej.

Wizyta Biskupa Atanazego w Toruniu i Grudziądzu

19 maja 2019 roku w parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Toruniu wizytę duszpasterską złożył Jego Ekscelencja Biskup Łódzki i Poznański Atanazy.

Zakopane – od czerwca stałe nabożeństwa prawosławne

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Atanazego, Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego, od czerwca prawosławne nabożeństwa na stałe zagoszczą w zimowej stolicy Polski.