Wizyta Jego Eminencji metropolity Sawy w Łodzi

za www.orthodox.pl wrzesień 07, 2018

Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski, w dniu 19 lipca 2018 roku, w towarzystwie biskupa hajnowskiego Pawła, protodiakona Rościsława Gwizdaka i mgr. Mikołaja Podolca odwiedził Łódź.

Jego Eminencja przybył na Cmentarz Prawosławny na Dołach, gdzie spoczywają śp. arcybiskupi łódzko-poznańscy Jerzy i Szymon. Metropolitę Sawę spotkał Jego Ekscelencja biskup łódzko-poznański Atanazy oraz proboszcz katedry ks. prot. Eugeniusz Fiedorczuk. Jego Eminencja odprawił panichidę za zmarłych arcybiskupów. 28 czerwca br. wypełniła się pierwsza rocznica od śmierci Jego Ekscelencji arcybiskupa Szymona.

Po modlitwie na cmentarzu Jego Eminencja odwiedził dom biskupi w Łodzi, zapoznał się z aktualnym stanem łódzkiej parafii oraz Diecezji Łódzko-Poznańskiej.

za www.orthodox.pl

zdjęcia: protodiakon Rościsław Gwizdak