Wizyta Biskupa Atanazego w Poznaniu

ks. Aleksy Kucy wrzesień 07, 2018

1 lipca br. prawosławna parafia pod wezwaniem Świętego Mikołaja Cudotwórcy w Poznaniu gościła swojego Ordynariusza, Najprzewielebniejszego Atanazego, Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego.

Wierni na czele ze starostą z radością powitali swojego Hierarchę kwiatami oraz chlebem i solą. Biskup Atanazy sprawował Świętą Liturgię w asyście proboszcza księdza mitrata Pawła Minajewa oraz diakona Jerzego Mogilewskiego. W słowie skierowanym do wiernych Ekscelencja uwypuklił sens czytanej w tym dniu Ewangelii podkreślając praktyczne znaczenie uczestnictwa w życiu sakramentalnym Cerkwi każdego prawosławnego wierzącego. „Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. Żyjmy więc bracia i siostry z tą świadomością i w taki sposób, aby przebywając w Chrystusie zawsze pozostawać w Jego opiekuńczej łasce. Tylko On może uchronić nas przed demonami nie tylko w tym życiu doczesnym, ale przede wszystkim w życiu wiecznym” podsumował hierarcha.

Po zakończonej Liturgii Biskup Atanazy w asyście poznańskiego duchowieństwa udzielił sakramentu Świętego Chrztu synowi diakona Jerzego – malutkiemu Mikołajowi. To już drugie dziecko ojca Jerzego i matuszki Marty Mogilewskich. Z całego serca gratulujemy rodzicom tej wspaniałej uroczystości i życzymy malutkiemu Mikołajowi wraz z rodzicami chrzestnymi Mnogaja leta!

ks. Aleksy Kucy

Ostatnio zmieniany piątek, 07 wrzesień 2018 13:35