Prawosławna Diecezja
Łódzko-Poznańska
Slider


Inicjatywa rozbudzenia życia religijnego w Bielsku Białej

ks. Mikołaj Dziewiatowski wrzesień 07, 2018

    Podczas swojej pierwszej wizyty w październiku ubiegłego roku, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy, Biskup Łódzki i Poznański zapoznał się z sytuacją na terenie Parafii Prawosławnej w Sosnowcu i przychylił się do inicjatywy rozbudzenia życia religijnego w Bielsku Białej.

    Biskup Atanazy w grudniu 2017 r. zwrócił się do Jego Ekscelencji Ks. Romana Pindla z prośbą o wyrażenie zgody na odprawianie prawosławnych nabożeństw w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku Białej. Biskup Pindel zaakceptował prośbę i osobiście zaangażował się w sprawę. Trzeba podkreślić niezwykle otwartą, przychylną i chrześcijańską postawę ordynariusza bielsko-żywieckiego do tego tematu. Osobą odpowiedzialną za powstanie nowego punktu duszpasterskiego został ks. Mikołaj Dziewiatowski z parafii sosnowieckiej.

    10 marca, w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej odbyła się pierwsza, historyczna modlitwa na terenie Bielska Białej. Był to molebien w intencji wszystkich zebranych i wspólnego dzieła, którym są Prawosławne nabożeństwa na terenie Bielska-Białej. Następnie odprawiono panichidę za duszę wszystkich zmarłych. Na pierwszym spotkaniu wspólnie modliło się w świątyni kilkadziesiąt osób. Było to pierwsze spotkanie modlitewne, które rozpoczyna długą drogę. Mamy nadzieję i szczerze prosimy by sam Bóg pobłogosławi to dzieło. Następne spotkanie planowane jest w okresie paschalnym, w sobotę 14 kwietnia o godz. 10.00 w tej samej świątyni.

ks.Mikołaj Dziewiatowski