Boże Narodzenie w diecezji łódzko-poznaskiej

diecezja łódzko-poznańska styczeń 11, 2021

Uroczyste nabożeństwa w czasie świąt Bożego Narodzenia były szczególnym czasem do duchowego przeżywania głębokiej wdzięczności Bogu za to, że Pan nie pozostawił swojego ludu, lecz zstąpiwszy na ziemię uczynił ją niebem a niebo udostępnił nam grzesznym.

Nasze diasporalne i nieliczne społeczności w diecezji łódzko-poznańskiej  każde święta traktują jako dar Boży wzmacniający ich siły duchowe do nieustannego i niezachwianego świadczenia swojej wiary i tradycji.

Duchowni we wszystkich cerkwiach w całej diecezji wraz z przybyłymi na nabożeństwa parafianami podczas nabożeństw celebrowanych w tym okresie wychwalali nowonarodzonego Zbawiciela. W wielu parafiach tradycją jest wspólne śpiewanie kolęd, gdzie podczas śpiewania myśli i uczucia biegły do Betlejem, aby złożyć swój pokłon i usilnie poprosić Pana o  „szczęśliwe i spokojne życie, zdrowie i zbawienie i we wszystkim dobre powodzenie i zachowanie nas na długie i dobre lata”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć bożonarodzeniowych z parafii w diecezji łódzko-poznańskiej.