Obóz roboczy na Świętej Górze Grabarce

Evelina Teraz sierpień 23, 2020

W dniach 16-19 sierpnia 2020 roku Bractwo Młodzieży Prawosławnej z łódzkiej parafii uczestniczyło w obozie roboczym na Świętej Górze Grabarce zorganizowanym przez Zarząd Centralny Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce.

Łódzcy bratwowicze pozostawali przez ten czas pod duchową opieką ojca Adama Weremijewicza. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zapoznać się  z młodzieżą z innych parafii prawosławnych z całego kraju. Głównym celem obozu była pomoc siostrom z klasztoru śww. Marty i Marii w przygotowaniu do święta Przemienienia Pańskiego. Do naszych zadań należało m.in. układanie drewna na opał, pomoc przy parkowaniu samochodów w trakcie święta, przygotowywanie prosfor dla przybyłych pielgrzymów, dbanie o porządek przy świecznikach, pomoc w kuchni oraz przy źródełku ze święconą wodą.

Czas spędzony podczas obozu pomógł nam skupić się na modlitwie, przeżywając kilka dni przy klasztorze.

W imieniu łódzkiej młodzieży  dziękujemy Parafii Prawosławnej w Łodzi oraz opiekunowi duchowemu ks. Adamowi Weremijewiczowi za możliwość wspólnej pracy i modlitwy w klasztorze na Świętej Górze Grabarce.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii.

tekst: Evelina Teraz

foto: BMP Łódź