Ku czci św. Mikołaja w Bydgoszczy

ks. Marian Radziwon maj 19, 2020

W niedzielę 17 maja 2020 roku bydgoską parafię odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy, Biskup Łódzki i Poznański.

Tuż przez Boską Liturgią władykę Atanazego kwiatami oraz chlebem i solą przywitała miejscowa Rada Parafialna a następnie proboszcz parafii - ks. Marian Radziwon. Podczas Liturgii Świętej Biskupowi Atanazemu asystował miejscowy proboszcz, a także ks. Adam Wieremiejewicz, ks. Roman Zahorujko, ks. Aleksy Lisenkow oraz hierodiakon Jerzy Mokriszczew. Podczas Nabożeństwa śpiewał chór parafialny pod dyrekcją Nadii Snihir.

Po wysłuchaniu fragmentu ewangelii homilię wygłosił ks. Adam Weremiejewicz z Łodzi. W swym kazaniu odniósł się  on do historii Samarytanki, której właśnie poświęcona była miniona niedziela.

Tuż po zakończeniu Boskiej Liturgii ze słowem do wiernych zwrócił się Biskup Atanazy. Władyka odniósł się do obecnej sytuacji na świecie. Podkreślając przy tym jak ogromne znaczenie dla każdego z nas powinna mieć wiara oraz służba dla drugiego człowieka. Jego Ekscelencja Biskup Atanazy podkreślił, iż przykładem tych cnót jest także święty Mikołaj Cudotwórca - patron bydgoskiej świątyni, którego pamięć właśnie obchodzimy. Na koniec Biskup Atanazy  podziękował  proboszczowi - ks. Marianowi Radziwon, starościnie – P. Tamarze Samsonowicz oraz wszystkim parafianom za wspólną modlitwę.

tekst: ks. Marian Radziwon

foto: Michał Kuryło

Więcej zdjęć dostępnych w galerii.