Wydrukuj tę stronę

Jubileusz ks. Pawła Minajewa

matuszka Marta Mogilewska luty 18, 2020

16 lutego 2020 roku  proboszcz Parafii Prawosławnej pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy w Poznaniu obchodził 40-lecie posługi kapłańskiej oraz pożycia małżeńskiego.

    Uroczystość jubileuszu, która odbyła się podczas Liturgii Świętej była bardzo podniosła, ale również pełna serdeczności i ciepła. Uświetniła ją obecność Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego, dziekana dekanatu łódzkiego – ks. Eugeniusza Fiedorczuka, starosty cerkiewnego, przybyłych na nabożeństwo wiernych oraz członków Bractwa Cyryla i Metodego i Bractwa Młodzieży Prawosławnej.

    Po uroczystej Boskiej Liturgii, którą uświetniły dwa chóry: miejscowy chór parafii św. Mikołaja oraz męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego Parte pod dyrekcją Michała Łaszewicza.

    W swych słowach pozdrowień skierowanych do ks. Pawła biskup Atanazy zarysował jego życiowy dorobek jako duchownego, przypominając o tym, iż ks. Paweł święcenia kapłańskie otrzymał z rąk Metropolity Sawy, który był wówczas ordynariuszem diecezji łódzko-poznańskiej. Jubilat swą posługę jako duchownego rozpoczął od parafii w Bydgoszczy aby następnie zostać skierowanym do posługi w Poznaniu. Władyka Atanazy zwrócił szczególną uwagę na jego sukcesy i dokonania, dobroć i otwartość na członków wspólnoty parafialnej. Biskup Atanazy pozdrowił również matuszkę Annę Minajew, która przez czterdzieści lat wspiera ojca Pawła, jako męża i jako duchownego, a to ogromna odpowiedzialność i obowiązek.

    Ksiądz Paweł Minajew za posługę dla dobra Cerkwi został odznaczony Orderem św. Marii Magdaleny II stopnia z ozdobami, natomiast jego matuszka – Anna Minajew odznaczona została orderem św. Marii Magdaleny drugiego stopnia.

    Bukiet czterdziestu czerwonych róż wręczonych od całej diecezji łódzko-poznańskiej, prezenty od duchownych towarzyszących proboszczowi w jego codziennych obowiązkach oraz gratulacje i życzenia na kolejne lata od licznie zgromadzonych wiernych, dopełniły bardzo miłą uroczystość.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii.

 

tekst: matuszka Marta Mogilewska

foto: Michał Kuryło

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 luty 2020 09:26