Radom - XI Wieczór Kolęd Prawosławnych

ks. Paweł Sidoruk styczeń 13, 2020

Dnia 10 stycznia 2020 roku z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Atanazego Prawosławnego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego w ramach działalności Diecezjalnego Centrum Kultury Prawosławnej w Radomiu został zorganizowany po raz XI Wieczór Kolęd Prawosławnych.

Już po raz drugi mogliśmy gościć w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu. Występ chóru młodzieżowego Katedry Metropolitalnej pw. Św. Marii Magdaleny w Warszawie pod dyrygenturą ks. protodiakona Rafała Dmitruka oraz kwartetu „Słowiańskie głosy” z Torunia pod dyrekcją Michała Hajduczenia uświetniły tegoroczny wieczór kolęd.

Podczas występu można było usłyszeć kolędy polskie, ukraińskie, rosyjskie, rumuńskie oraz angielskie. Gromkie brawa i owacje na stojąco podkreślają wyjątkową atmosferę panującą podczas występu. Po koncercie chóry spotkały się z bardzo ciepłą reakcją ze strony publiczności, która dziękowała za głębokie przeżycia duchowe towarzyszące podczas występu.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii.

tekst: ks. Paweł Sidoruk

foto: Michał Kuryło, Dmytro Pokhyluk