Prawosławna Diecezja
Łódzko-Poznańska
Slider


Boże Narodzenie w Zakopanem

ks. Marcin Bielawski styczeń 13, 2020

W wigilię Bożego Narodzenia 6 stycznia 2020 roku o godzinie 14.00 w kaplicy na Jaszczurówce w Zakopanem odbyło się nabożeństwo całonocnego czuwania.

Z nami Bóg”! Tymi słowami proroctwa biblijnego w wielkim powieczerzu Matka Cerkiew wprowadza wierzących w sakramentalną uroczystość jaką jest Boże Narodzenie. W Starym Testamencie prorok Izajasz przepowiedział: „Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel, co znaczy z nami Bóg!” (Iz. 7.14). Wspominając słowa proroka Izajasza, Cerkiew przekazuje nam znaczenie tego wielkiego wydarzenia: „Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On twierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki…” (Iz. 9-6).

  W kaplicy na Jaszczurówce zebrali się liczni wierni aby przywitać Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa. Oprócz miejscowych parafian świętowali także goście z zagranicy, Krakowa oraz Warszawy. Po nabożeństwie ks. Marcin Bielawski zwrócił się do wiernych słowami pozdrowienia życząc aby Nowonarodzony Chrystus narodził się w sercach oraz wspierał Swoją łaską w każdym dniu życia.

  Następnie odbyło się wspólne kolędowanie, po czym każdy wrócił do swoich domów na uroczystą kolację wigilijną.

tekst: ks. Marcin Bielawski

foto: Andrzej Pawlak

Fotorelacja p. Macieja Jonka:
http://24tp.pl/n/64305?fbclid=IwAR3YuHmPZHqJK69am5qaJWiWdHOSS3QznPITiaJGYV3JWAsP7ju2L5VGksE

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 styczeń 2020 18:13