Dzieci z Domu Dziecka gośćmi Parafii w Łodzi

20 grudnia miało miejsce kolejne radosne wydarzenie w łódzkiej parafii. Tym razem szczególnymi gośćmi były dzieci z Domu Dziecka.

W trakcie sympatycznego spotkania nie zabrakło zabaw, pysznego poczęstunku oraz wymarzonych prezentów. Robienie ozdób choinkowych, wspólne tworzenie niekończącego się kolorowego łańcucha, następnie ubieranie świątecznej choinki – jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych – wprawiły w świąteczny nastrój zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Po ciężkiej pracy dzieciaki były zaproszone na przepyszny poczęstunek. I już całkiem bajecznie wyglądały ostatnie chwile spotkania, kiedy nasz arcypasterz -biskup Atanazy, rozdawał dzieciom prezenty… Czas się zatrzymał: wszyscy jak zaczarowani obserwowali reakcję dzieciaków. Dosłownie nie dało się oderwać oczu. Uśmiech nie schodził z ust radosnych dzieci i zaciekawionych dorosłych. Dla tych, którzy organizowali to spotkanie, ten dzień na zawsze pozostanie w pamięci jako wspaniałe i bardzo cenne doświadczenie, dla dzieci – moment radości i niesamowitych przeżyć.

Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do tej akcji.

tekst i foto: Zoja Kuca