Prawosławna Diecezja
Łódzko-Poznańska
Slider


Walne zgromadzenie BMP Diecezji Łódzko-Poznańskiej

Magdalena Tyszuk listopad 26, 2019

    Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego, Biskupa Łódzko i Poznańskiego 23 listopada w Łodzi , odbyło się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej.

    Spotkanie rozpoczęło się o godzinie dziewiątej Boską Liturgią w Cerkwi św. Aleksandra Newskiego w Łodzi, którą celebrował Jego Ekscelencja biskup Atanazy oraz przybyłe duchowieństwo.
    Po nabożeństwie wszyscy zebrani udali się na wspólne śniadanie i następnie obrady. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości. Następnie kilka słów do młodzieży skierował, opiekun Bractwa Młodzieży Prawosławnej naszej diecezji – ks. Jarosław Antosiuk oraz przewodnicząca Dasza Antosiuk, która następnie przedstawiła sprawozdanie z działalności zarządu za rok 2018/2019 i podziękowała wszystkim zaangażowanym osobom za współpracę.     
   Kolejnym punktem spotkania było wybranie nowego Zarządu Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej oraz opiekuna duchownego bractwa, którym został wybrany ks. Marcin Bielawski z Krakowa.      
    Kolejnym punktem programu były, wybory na nowego przewodniczącego Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko – Poznańskiej, gdzie odbyło się jawne głosowanie, w którym na przewodniczącą została wybrana Magdalena Tyszuk.               
W wyniku głosowania do zarządu zostali wybrani:                         
Elizabet Polanska           
Grzegorz Sobociński     
Hanna Drozd    
Dasza Antosiuk
Vołodymyr Yukhymuk 
    W drugiej części spotkania zostało przedstawione kalendarium na następny rok oraz wolne wnioski. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób. Obecne były również delegacje z Zarządu Centralnego, Diecezji Warszawsko-Bielskiej oraz Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.

tekst: Magdalena Tyszuk

foto: Michał Kuryło

Więcej zdjęć dostępnych w galerii.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 listopad 2019 20:14