Prawosławna Diecezja
Łódzko-Poznańska
Slider


Pomoc dla łódzkiego domu dziecka

Od sierpnia 2019 roku Katedralna Parafia Prawosławna w Łodzi sprawuje posługę charytatywną w jednym z łódzkich Domów Dziecka.

   W zespole parafialnym w ramach wolontariatu zaangażowanych jest kilka osób. Jest to nasza prawosławna młodzież, która regularnie odwiedza Dom Dziecka i pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji, a także organizowaniu ciekawych gier edukacyjnych.

  15 listopada zorganizowaliśmy dla dzieci pierwsze warsztaty pt. „Ząbek – Trąbek: dzieciństwo bez próchnicy”. Warsztaty przeprowadziły studentki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w trakcie których dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zębów i ich pielęgnacji. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w grach-zabawach oraz brały aktywny udział w dyskusji.   

   Oprócz misji edukacyjnej parafia prawosławna w Łodzi zaangażowała się również w pomoc materialną dla dzieciaków z Domu Dziecka.

   Będziemy Państwu serdecznie wdzięczni za dołączenie się do tej akcji, która ma charakter stały.

Osoby, które mają możliwości pomocy prosimy o kontakt z koordynatorem akcji – m. Zoja Kuca Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 512-650-950

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 listopad 2019 18:21