Wizyta biskupa Atanazego w Krakowie

ks. Marcin Bielawski październik 31, 2019

W dniach 26 – 27 października 2019 roku  krakowską parafię odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy Biskup Łódzki i Poznański. Władyka przewodniczył zarówno sobotniemu nabożeństwi całonocnego czuwania jak i niedzielnej Liturgii Świętej.

W niedzielę tuż przed Boską Liturgią u progu cerkwi biskupa Atanazego przywitały dzieci, młodzież, rada parafialna oraz proboszcz – ks. Jarosław Antosiuk. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii Władyka wygłosił homilię, w której zaznaczył jak ważne są relacje z drugim człowiekiem przyrównując do ziarna, które upadło na dobrą glebę i przyniosło owoc. Władyka Atanazy wyjaśnił, że siewcą jest sam Bóg, a ziarna, które zasiewa to Słowo Boże podkreślając, że jeśli człowiek ma kamienne serce to nie przyjmie Słowa. Władyka zaznaczył, że należy mieć miłość w sercu do Boga i do drugiego człowieka. Wtedy każdy przyjmie Słowo Boże i zakorzeni je na tyle, że przyniesie owoc taki jak prawdziwa pokuta, modlitwa i miłość.

Po Świętej Liturgii odbył się molebień przed relikwiami św. Piotra i Fewronii o pomnożenie miłości w rodzinach i małżeństwach.

Biskup Atanazy dokonał także poświęcenia mieszkań proboszcza oraz wikariusza, które przeszły remonty.

W poniedziałek Jego Ekscelencja Biskup Atanazy wraz z ks. Jarosławem Antosiukiem - proboszczem krakowskiej parafii udali się do Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego, aby wyrazić wdzięczność za podjęcie historycznej decyzji o przyznaniu działki na budowę nowej świątyni prawosławnej.

tekst: ks. Marcin Bielawski

foto: Daniel Grygiewicz,  Zofia Bielawska

Więcej zdjęć dostępnych w galerii.

Ostatnio zmieniany czwartek, 31 październik 2019 17:05