Bydgoszcz - Poczajowskiej Ikony Matki Bożej

ks. Marian Radziwon sierpień 08, 2019

W dniach 3-4 sierpnia 2019 roku odbyły się obchody święta parafialnego w Bydgoszczy. Uroczystości rozpoczęło sobotnie nabożeństwo całonocnego czuwania, które celebrował ks. Dawid Brewczyk z parafii Zmartwychwstania Pańskiego  w Bielsku Podlaskim.

W niedzielę o godz. 9.00 proboszcz bydgoskiej parafii odsłużył akatyst przed Ikoną Matki Bożej Poczajowskiej, który uświetniły śpiewy wszystkich wiernych zgromadzonych w świątyni. Bezpośrednio po akatyście odprawiona została Liturgia Święta. Homilię podczas nabożeństwa wygłosił ks. Dawid Brewczyk. W swym słowie skierowanym do ludzi kaznodzieja nawiązał do przytoczonego w tym świątecznym dniu fragmentu Ewangelii. Podkreśając, iż codziennie dokonujemy wyborów i winniśmy pamiętać o tym co jest w życiu najważniejsze. Ks. Dawid powołując się na przykłady świętych ze Starego jak i Nowego Testamentu wspomniał między innymi o Zacheuszu i Jego ogromnej determinacji aby móc ujrzeć Chrystusa. „U Was też Drodzy Bracia i Siostry dzisiaj była ogromna determinacja, ażeby przyjść do Domu Bożego na spotkanie z Chrystusem oraz Jego Matką i prosić Przenajświętszą Bogurodzicę o opiekę” .

Na zakończenie uroczystości liturgicznych ks. Marian Radziwon - proboszcz miejscowej parafii, podziękował wszystkim zgromadzonym w tym dniu w bydgoskiej świątyni, nie kryjąc zadowolenia z faktu, iż prawie wszyscy wierni przystąpili do sakramentu spowiedzi oraz eucharystii a jest to największe świadectwo naszej wiary oraz tego, że nasza Cerkiew żyje.

Po części sakralnej wszyscy udali się na wspólną agapę, która była przygotowana przez wiernych bydgoskiej parafii. Nie obyło się bez wspólnych rozmów, oraz wystąpienia grupy Gruzinów zaangażowanych w życie parafii, którzy uświetnili swym śpiewem drugą część uroczystości.

Przenajświętsza Bogurodzico zbaw Nas!

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii.

tekst: ks. Marian Radziwon