Pierwsze nabożeństwo prawosławne w Zakopanem

ks. Jarosław Antosiuk czerwiec 17, 2019

W niedzielę święta Pięćdziesiątnicy odbyło się inauguracyjne nabożeństwo w Zakopanem.

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Atanazego, biskupa łódzkiego i poznańskiego prawosławne nabożeństwa na stałe zagościły pod Giewontem. Zgodnie z ustaleniami poczynionymi z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, metropolitą krakowskim, raz w miesiącu prawosławne nabożeństwa będą odbywały się w Kaplicy na Jaszczurówce w Zakopanem. W inauguracyjnym nabożeństwie wzięło udział około 20 osób z Zakopanego i Krościenka.

Po modlitwie wszyscy zebrani spotkali się na krużgankach Witkacowskiej Kaplicy na Jaszczurówce na słodkim poczęstunku. Przy herbacie mieliśmy możliwość bliższego poznania i zaplanowania kolejnych nabożeństw, które odbędą się 27 lipca Św. Liturgia o godz. 10.00 oraz 17 sierpnia - Święto Przemienienia Pańskiego Św. Liturgia i poświęcenie owoców o godz. 10.00.

Nabożeństwo sprawował proboszcz Parafii Prawosławnej w Krakowie i jednocześnie opiekun Prawosławnego Punktu Duszpasterskiego w Zakopanem - ks. Jarosław Antosiuk.

Bieżąca informacja o działalności zakopiańskiej wspólnoty będzie zamieszczana na następujących stronach:

Facebook:  Zakopane - prawosławne nabożeństwa

Strona internetowa:  www.krakow-cerkiew.pl