Łódź: Parafialny wyjazd rekreacyjno-integracyjny

ks. Aleksy Kucy czerwiec 05, 2019

W dniach 31 maja – 2 czerwca odbył się parafialny wyjazd rekreacyjno-integracyjny z Łodzi do Jeleniej Góry. Zgodnie z ukształtowaną już od kilku lat tradycją grupa parafian składająca się z kilku rodzin wraz z duchowieństwem łódzkiej katedry spędziła trzy dni w uroczym klimacie Zachodnich Sudetów.

Pierwszego dnia w dzień przyjazdu, Prawosławny Dom Opieki pw. Świętego Stefana w Cieplicach, gdzie zatrzymali się pielgrzymi, urządził dla gości uroczą wieczorową ucztę: przy ognisku, wśród zieleni i gwiazd, przy akompaniamencie śpiewu i gry na gitarze goście z Łodzi mogli cudownie spędzić czas do późnych godzin wieczornych. Dzieci z kolei mieli okazję do rozegrania towarzyskiego meczu piłkarskiego, który zakończył się przyjacielskim remisem.

Następnego dnia program zwiedzania obejmował wejście na górę Zamku Chojnik, wizytę w Hucie Szkła Kryształowego Julia i odwiedziny wodospadu w Szklarskiej Porębie. Mimo tak bardzo intensywnego i wyczerpującego fizycznie dnia, wszyscy uczestnicy wyjazdu znaleźli chęć i siły by podziękować Bogu za Jego dobrodziejstwa podczas nabożeństwa wieczornego, które było sprawowane w kaplicy Św. Pierwszego Męczennika, Apostoła i Arcydiakona Stefana. Wieczór zakończyła wspólnie przygotowana kolacja z udziałem dorosłych i dzieci.

Ostatniego trzeciego dnia, w niedzielę rano wszyscy podróżnicy uczestniczyli w Boskiej Liturgii, sprawowanej w tej samej kaplicy. Po śniadaniu, każdy uczestnik pielgrzymki miał okazję spędzić jeszcze dłuższą chwilę w tym uroczym miejscu. W trasie powrotnej niektórzy uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić prawosławny Dom Świętej Elżbiety w Sokołowsku oraz inne ważne atrakcje historyczne Dolnego Śląska.

tekst: o. Aleksy Kucy

foto: ks. Aleksy Kucy, Aleksander Mieleszkiewicz