Prawosławna Diecezja
Łódzko-Poznańska
Slider


XL Majowa Pielgrzymka Młodzieży

Dasza Antosiuk czerwiec 01, 2019

W dniach 24-26.05.2019 r. odbyła się jubileuszowa XL Ogólnopolska Pielgrzymka Młodzieży Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę. W wydarzeniu brała udział delegacja z naszej diecezji.

     Młodzież diecezji łódzko- poznańskiej w tym roku była odpowiedzialna za utrzymywanie porządku na świętej Górze.

Wieczorem pierwszego dnia Pielgrzymki odbyło się ognisko na którym młodzież mogła zintegrować się z bratczykami z innych diecezji. Warto dodać, że w tym roku oprócz tradycyjnego ogniska był również seans filmowy, podczas którego można było „zajadać” się popcornem i watą cukrową. Sobotę zaczęliśmy od Liturgii Świętej, której przewodniczył Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i całej Polski. Po Liturgii Świętej wszyscy udaliśmy się na miejsce, gdzie zostały posadzone drzewka owocowe z okazji jubileuszowej „Majowej”. Po posileniu się nastąpiły dalsze punktu programu takie jak: 40 pytań do, warsztaty tematyczne, gra terenowa, rozgrywki w piłkę nożną. Słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  Wsienocznoje Bdnienije odbyło się na ołtarzu polowym w pięknym otoczeniu natury. W nocy mieliśmy okazję przystąpić do sakramentu Spowiedzi i sakramentu Eucharystii.

     Było to niesamowite przeżycie duchowe, a wspólnie śpiewając paschalne tropariony czuliśmy ogarniające ciepło w sercach.  Pielgrzymka zakończyła się w niedzielę i ze smutkiem musieliśmy opuścić Świętą Górę Grabarkę.

     Jeszcze raz dziękujemy organizatorom, wszystkim bractwom diecezjalnym oraz przybyłym gościom za cudownie spędzony wspólny weekend. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku.  Chrystos Woskresie!

tekst i zdjęcia: Dasza Antosiuk

Więcej zdjęć dostępnych w galerii.