Prawosławna Diecezja
Łódzko-Poznańska
Slider


Walne Zgromadzenie BMP diecezji łódzko-poznańskiej

Dasza Antosiuk grudzień 04, 2018

     Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Biskupa Atanazego, w dniach 30.11-1.12.2018 roku w Radomiu odbyło się Walne Zgromadzenie BMP diecezji łódzko- poznańskiej, które miało charakter sprawozdawczo - wyborczy. 

 

      W Zgromadzeniu wzięli udział duchowni, młodzież reprezentująca diecezję łódzko- poznańską oraz delegacje Zarządu Centralnego Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce jak i Bractwa Młodzieży Prawosławnej diecezji lubelsko - chełmskiej. Całemu wydarzeniu przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Atanazy, wspierający przybyłych w modlitwie i obradach.

     Walne Zgromadzenie rozpoczęło się w piątkowy wieczór wspólną kolacją oraz modlitwami wieczornymi, po których udaliśmy się na odpoczynek. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od Świętej Liturgii sprawowanej przez Jego Ekscelencję Biskupa Atanazego. 
     Po wspólnej modlitwie udaliśmy się na śniadanie, a następnie rozpoczęliśmy obrady, w ciągu których zostało przedstawione sprawozdanie za okres od 18 listopada 2017 roku do 1 grudnia 2018 roku. W trakcie obrad przeprowadzono wybory uzupełniające. W skład zarządu weszli: Konrad Kowalczyk, Volodymyr Yukhymuk, Daniel Dubec. 
     Po obiedzie dzięki uprzejmości grupy teatralnej z Bielska Podlaskiego oraz Hajnówki, spędziliśmy czas z kulturą oglądając emocjonujący spektakl o bieżeństwie.

 

Obecny skład zarządu BMP diecezji łódzko- poznańskiej:

PRZEWODNICZĄCY: Dasza Antosiuk

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO: Konrad Kowalczyk

SKARBNIK: Valentyna Gryb

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

Anastasiia Netychuk

Anna Świdzińska

Daniel Dubec

Dawid Jakimiuk

Elizabet Polanska

Grzegorz Sobociński

Magdalena Tyszuk

Marina Chobotar

Volodymyr Yukhymuk

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

tekst: Dasza Antosiuk

foto: Dmytro Pokhyliuk