Uroczystości ku czci Krasnostockiej Ikony Matki Bożej w Zwierkach

Wolodymyr Yukhymuk październik 25, 2018

Hierarchowie odprawili Boską Liturgię w asyście licznie przybyłego duchowieństwa i mnichów z bratnich klasztorów w Jabłecznej, Supraślu i Sakach.

Podczas nabożeństwa śpiewał męski chór z monasteru Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Czerniowcach  na Ukrainie.

Kazanie ewangeliczne wygłosił ks. Piotr Borowik, a na zakończenie wszystkich uczestników uroczystości, a w szczególności siostry monasteru w Zwierkach  - pozdrowił Jego Ekscelencja Biskup Atanazy, uwypuklając radosny wymiar święta. Władyka mówił, że święto monasteru jest drugą Paschą dla jego sióstr i wszystkich, kto swoje  życie duchowe prowadzi w bliskości ośrodka monastycznego. Podkreślił, że radość powinna płynąć z głębi serca napełnionego miłością do Boga i ludzi.

Zwieńczeniem Boskiej Liturgii była uroczysta procesja wokół świątyni z czytaniem fragmentów świętej Ewangelii. Następnie wszyscy uczestnicy święta zostali zaproszeni na przedłużenie Eucharystii – wspólną agapę.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 październik 2018 10:52