Aktualności (135)

Sylwester juliański w Łodzi - zaproszenie

Zapraszamy na Małankę SYLWESTER JULIAŃSKI z zespołem Souvenir  (na swojską nutę)

Uroczystości ku czci św. Mikołaja w Toruniu

W dniu 8 grudnia 2019 roku, w niedzielę Liturgię Świętą w cerkwi pw. św. Mikołaja w Toruniu celebrował Jego Ekscelencja biskup Atanazy, Ordynariusz Diecezji Łódzko – Poznańskiej.

Zebranie diecezjalnego zarządu BMP

8 grudnia 2019 roku w Krakowie odbyło się pierwsze zebranie nowo wybranego zarządu Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej.

Książka "130 lat sosnowieckiej cerkwi"

Staraniem Parafii Prawosławnej w Sosnowcu została wydana książka pt. "130 lat sosnowieckiej cerkwi".

Święto parafialne we Włocławku

1 grudnia 2019 roku parafia prawosławna we Włocławku obchodziła swoje święto parafialne. W tym dniu prawosławni wyznawcy miejscowej wspólnoty obchodzili pamięć swojego niebiańskiego Patrona – świętego Mikołaja, Arcybiskupa Myr Licejskich.

Zapusty przed postem Bożonarodzeniowym w Łodzi

24 listopada 2019 roku w świetlicy parafialnej katedralnej parafii pw. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi odbyły się parafialne zapusty przed postem Bożonarodzeniowym.

40. lat arcypasterskiej posługi metropolity Sawy

24 listopada br., w warszawskiej katedrze metropolitalnej św. Marii Magdaleny uroczyście obchodzono czterdziestą rocznicę święceń biskupich, Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

Walne zgromadzenie BMP Diecezji Łódzko-Poznańskiej

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego, Biskupa Łódzko i Poznańskiego 23 listopada w Łodzi , odbyło się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej.

Pomoc dla łódzkiego domu dziecka

Od sierpnia 2019 roku Katedralna Parafia Prawosławna w Łodzi sprawuje posługę charytatywną w jednym z łódzkich Domów Dziecka.

Komunikat Kancelarii Św. Soboru Biskupów

W dniu 29 października 2019 roku pod przewodnictwem Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski odbył się Święty Sobór Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

W pracach soborowych wzięli udział wszyscy arcybiskupi i biskupi.

Wizyta biskupa Atanazego w Krakowie

W dniach 26 – 27 października 2019 roku  krakowską parafię odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy Biskup Łódzki i Poznański. Władyka przewodniczył zarówno sobotniemu nabożeństwi całonocnego czuwania jak i niedzielnej Liturgii Świętej.

Sosnowiec: Kursy o Prawosławiu

Parafia Prawosławna w Sosnowcu zaprasza na kurs "Prawosławie".