Strona główna

W niedzielę święta Pięćdziesiątnicy odbyło się inauguracyjne nabożeństwo w Zakopanem.

W ósmą niedzielę po święcie Paschy wspominamy święto Pięćdziesiątnicy. Zesłanie  Ducha Świętego to wielkie święto dla całego Kościoła prawosławnego, w ten dzień święta Cerkiew obchodzi dzień swoich narodzin.

W Niedzielę Pięćdziesiątnicy po świątecznych nabożeństwach odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego w Międzyszkolnym Punkcie Katechetycznym przy Parafii Prawosławnej w Krakowie.

9 czerwca  odbyło się zakończenie roku szkolnego dla dzieci uczęszczających na zajęcia religii w sosnowieckiej parafii.

W dniach 31 maja – 2 czerwca odbył się parafialny wyjazd rekreacyjno-integracyjny z Łodzi do Jeleniej Góry. Zgodnie z ukształtowaną już od kilku lat tradycją grupa parafian składająca się z kilku rodzin wraz z duchowieństwem łódzkiej katedry spędziła trzy dni w uroczym klimacie Zachodnich Sudetów.