Strona główna

6 lutego 2019 w Katedralnej Cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi miał miejsce pogrzeb zmarłego 25 stycznia 2019 roku profesora Eugeniusza Iwańca.

W dniu 3 lutego z Błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego, Prawosławnego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego w ramach działalności Centrum Kultury Prawosławnej w Radomiu odbył się wieczór kolęd.

20 stycznia 2019 roku zaraz po Liturgii Świętej, odbyła się zabawa Choinkowa dla dzieci parafii Św. Mikołaja w Radomiu.

29 stycznia 2019 roku prawosławni kapelani wojskowi uczestniczący w Międzynarodowej Konferencji Szefów Kapelanów Wojskowych w Krakowie (International Military Chiefs of Chaplains Conference – IMCCC) odwiedzili krakowską cerkiew.