Strona główna

Trzecia niedziela Wielkiego Postu – niedziela Krestopokłonna poświęcona jest szczególnej czci Świętego Krzyża.

W dniach 27 – 28 marca 2021 roku Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy Biskup Łódzki i Poznański zaszczycił swoją obecnością krakowską parafię.

W dniach 22,23 oraz 28 marca 2021 roku Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy, Biskup Łódzki i Poznański wizytował parafie w Radomiu, Kielcach oraz w Częstochowie.

W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu dzięki hojności ofiarodawcy w kaplicy pw. św. Aleksandra Newskiego w Aleksandrowie Kujawskim udało się ustawić na dachu małą kopułkę zwieńczającą cerkiew.

Za nami pierwszy tydzień Wielkiego Postu. To szczególny czas w roku, w którym gromadzimy się w przepełnionych mrokiem świątyniach na codziennych nabożeństwach.