Strona główna

W dniach 10- 11 kwietnia 2019 roku w katedrze p.w. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi z błogosławieństwa Jego Ekscelencji biskupa Atanazego ordynariusza diecezji łódzko-poznańskiej odbyły się wielkopostne rekolekcje duchowieństwa.

W dniach 6-7 kwietnia 2019 roku prawosławna parafia pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Krakowie gościła swojego Ordynariusza, Najprzewielebniejszego Atanazego, Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego.

Rozpoczął się remont muru wokół terenu katedralnej cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi. Obecnie prowadzone są prace rozbiórkowe zniszczonego przez czas muru.

Z Błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego, Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego w dniach 29-31 marca 2019 roku w Monasterze Świętego Onufrego w Jabłecznej odbyły się rekolekcje (gowienia) Wielkopostne Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej.

W dniach 23-24 marca 2019 roku Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Atanazy, biskup Łódzki i Poznańskie wizytował Parafię Prawosławną pw. Zaśnięcia Bogurodzicy w Krakowie.