Strona główna

17 listopada 2018 roku był dla parafii we Włocławku dniem niezwykle wyjątkowym. Pomimo, iż cerkiew wyświęcona jest w cześć św. Mikołaja, to właśnie w minioną sobotę prawosławna wspólnota obchodziła swoje święto. 17 listopada 2012 roku, po wielu latach remontów, cmentarna świątynia we Włocławku została konsekrowana. Dziś mija sześć lat od tego ważnego wydarzenia.

W bieżącym roku Parafia Prawosławna pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie obchodzi Jubileusz 100-lecia swego istnienia.

11 listopada, w 24. niedzielę po Piećdziesiątnicy, Jego Ekscelencja Biskup Atanazy, w asyście ks. Eugeniusza Fiedorczuka oraz ks. Aleksego Kucego sprawował w łódzkiej katedrze pw. św. Aleksandra Newskiego Boską Liturgię.

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego, biskupa łódzkiego i poznańskiego, w dniu 1 grudnia 2018 roku w Radomiu odbędzie się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji łódzko-poznańskiej.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program.

W niedzielę, 28 października 2018 roku miały miejsce centralne cerkiewne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. W tym dniu, w katedrze św. równej apostołom Marii Magdaleny, sprawowana była św. Liturgia, której przewodniczył Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski, w asyście wszystkich członków Świętego Soboru Biskupów PAKP oraz przybyłego na te uroczystości duchowieństwa.